Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cash Game - da li je dobar call?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cash Game - da li je dobar call?

    Posto nemam nikakav konverter trenutno da koristim, ja cu ovako da opisem ruku sto slikovitije...pa bih volio komentar od trenera i ostalih...
    U pitanju je cash game sto NL20.

    Ja sam UTG sa 37$ KcKd. Dizem 0.7.
    MP fold.
    HJ call. On ima 8.5$.
    BTN fold.
    SB fold.
    BB 3bet na 3$. I on je kao neki reg, ima 5 zvjezdica, i ima 30-ak$ kao i ja. Ali imao je tako neke cudne linije i sajzinge, kao da je fish, ali kontam da nesto vjezba kod nas, jer mu je status Elite, ali sta znam. Uglavnom igra wide i agressive.

    Ja odlucujem da ga 4betujem na 9$.
    HJ fold.
    SB call.

    Flop: QsJs4c

    I on kao iz topa donk bet all in 20$.
    Tako i mene stavlja u poziciju da moram ici skoro citav svoj stek na sto ako odlucim call.

    I bojao sam se da nema mozda QQ ili JJ posto je platio samo 4bet, nije isao all in, jer pretpostavljam da bi isao 5bet all in sa KK i AA pre flop.
    I da se mozda boji boje i skale, pa da zato to mozda radi.

    Nakon duzeg razmisljanja, odlucio sam da ga pozovem, jer sva dotadasnja igra s njim i na ostalim stolovima mi je bila fishy, bez obzira na njegove zvjezdice, tako da sam pozvao.

    On okrece Tc9c?!?!? Ceka UPnDown Straight sa dvije manje karte...

    Turn As.
    River Jh.

    I ja uzimam pot 57.9$

    Interesuje me da li je bio dobar call...posto iako sam dobio ruku, osjecaj mi govori da je bio los call.
    Ali u svakom slucaju imam dobar note za njega u buduce...

  • #2
    Pozzzz Borise, moje mišljenje je da je bio dobar call, jer mislim da je imao QQ ili JJ verovatno nebi shove-ovao, jer teško je pomisliti da je toliko mudar da ti na set šipne( pa vježb'o on ili ne-"lova" je u pitanju),jer posle tvog 4bet-a znao je da si u top range-u, (teško da se boji boje, osim ako te ne stavlja na A:sSK:sS) pa ostaje ta bojazan,da ako je set, da kao nećeš baciti KK i AA na shove, ili te prosto stavio na AK i mislio da si promašio,što je najverovatnije).Taj njegov donk shove je i mirisao na draw ili na AQ. U potu je koliko sam mogao da izracunam malo manje od 20$ i opet kažem: mislim da bi sa setom išao da izvlači value, a ne "terao te iz ruke".
    Last edited by kaleza2101; 25th August 2015, 01:04.

    Comment


    • #3
      Ja se slazem sa Kelezicem, kako sam i procitao u knjizi Colina Moshmana, cak i najgori igracu nebi shove u ovom spotu nego bi izvalcili value da imaju set na flopu. Ne trebamo se uvek plasiti najgoreg scenarija

      Comment


      • #4
        Pa da, slazem se sa vama...ali u tom trenutku, kad brzo trebas donjeti odlukui za citav stek, malo se muda skrate i sam sebi ponekad uvalis neku situaciju u glavu... Ali eto, callovao sam i na kraju je sve ispalo dobro...

        Comment


        • #5

          Comment

          Working...
          X