Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li je bolji shove ili check na riveru?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je bolji shove ili check na riveru?

    ***** Hand History for Game 1111111111 ***** (Prima)
    Tourney Hand NL Texas Hold'em - Wednesday, August 19, 07:55:05 ET 2015
    Table 15290650 (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Seat 1: Player1 ( 950 ) - VPIP: 28, PFR: 5, 3B: 3, AF: 1.3, Hands: 236
    Seat 2: Player2 ( 945 ) - VPIP: 35, PFR: 8, 3B: 6, AF: 1.3, Hands: 162
    Seat 3: Player3 ( 2585 ) - VPIP: 22, PFR: 18, 3B: 4, AF: 5.0, Hands: 2559
    Seat 4: Hero ( 1590 ) - VPIP: 20, PFR: 16, 3B: 6, AF: 1.5, Hands: 82428
    Seat 6: Player6 ( 2930 ) - VPIP: 57, PFR: 15, 3B: 6, AF: 2.0, Hands: 172
    Player1 posts small blind [25].
    Player2 posts big blind [50].
    Dealt to Hero [ 9d 9c ]
    Player3 folds
    Hero raises [125]
    Player6 calls [125]
    Player1 folds
    Player2 folds
    ** Dealing Flop ** [ 9h, 2s, Kh ]
    Hero bets [150]
    Player6 calls [150]
    ** Dealing Turn ** [ 5s ]
    Hero bets [300]
    Player6 calls [300]
    ** Dealing River ** [ Qs ]
    Hero checks
    Player6 bets [2355]
    Hero folds
    Player6 wins 3580 from main pot


  • #2
    Milose, ajde probaj da izanaliziras ovu ruku koristeci equilab i ovde mi napisi sledece stvari: Sta je njegov preflop range? Sta je njegov calling range na flopu? Sta je njegov calling range turn, odnosno sa kojim rangeom dolazi na river. Ovo je zadatak i za ostale. Ne bi bilo lose da uradite svi pa da uporedimo vase pretpostavke i razmisljanja.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Rotten '91 View Post
      Milose, ajde probaj da izanaliziras ovu ruku koristeci equilab i ovde mi napisi sledece stvari: Sta je njegov preflop range? Sta je njegov calling range na flopu? Sta je njegov calling range turn, odnosno sa kojim rangeom dolazi na river. Ovo je zadatak i za ostale. Ne bi bilo lose da uradite svi pa da uporedimo vase pretpostavke i razmisljanja.
      Mislim da je njegov range, posto je vpip 57, 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J2s+, T2s+, 95s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K2o+, Q2o+, J7o+, T8o+, 98o,, posto ima fold to cbet=0 mislim da bi on ovde call svakog K, ili ako je upario neku 2 ili ako ima flush draw(harts), malo je verovatno da ima 9, JT pa da ceka straight. Po njegovom ponasanju mislim da cekao straight mada u ovakvoj situaciji ja imam 90% equityja u odnosu na njegov range tako da je greska sto sam fold na riveru.

      Comment


      • #4
        Preflop calling range : TT-33,ATs-A2s,KTs-K2s,QTs-Q2s,J4s+,T5s+,96s+,86s+,75s+,65s,AJo-A2o,KJo-K4o,Q6o+,J7o+,T7o+,98o
        Calling range na flopu: TT-33,ATs-A2s,KTs-K2s,QTs-Q2s,J4s+,T5s+,96s+,86s+,75s+,65s,KJo-K4o,Q9o+,J9o+,T9o,98o (31%)
        TCrange; TT-33,ATs-A2s,KTs-K2s,QTs-Q2s,J4s+,T5s+,96s+,86s+,75s+,64s+,54s,43s,KJo-K4o,Q9o+,J9o+,T9o,98o,64o+,43o
        S obzirom na njegove statse i na call-ove na flopu i na turnu, ja imam utisak ovako povrsno gledajuci da je imao flush draw i da je promasio. Ne bih cekirao river vec bi betovao, jer sam prilicno ubeđen da je promasio sve .Drugi par na riveru ne verujem da je pokupio jer bi verovatno već na flopu 3betovao tog K. Ali taj ček na riveru (slabost-kako fish to vidi) (bar blok bet), nikako ne bih uradio.

        Comment


        • #5
          Prema mom misljenju ovo je bio shove na riveru, jer kao sto kaleza taj check na riveru fishevi veoma vole da blefaju. Ne vjerujem da je bio jaci od tebe, trebao si se zgurati na riveru, a ako je dobio boju na riveru, ne bi me iznenadilo da je bila boja sa nekim slabim kraljem kikerom kog je placao prije toga. Sto se tice size bettinga, ne znam zasto ispod 50% pota bettovanje? Da li ste mjenjali strategiju? posto ja bih 50% digao na flopu, mozda cak i malo jace, a na turnu zasigurno vise, jer se otvara ulaz u boju 2/3 i jace.A i gledajuci njegovu statistiku i ulaz sa preko 50% VPIP, to je flat caller freak, jer vidim da ne rejzuje previse, nego posto poto zeli da vidi flop. Tak oda mislim da protiv ovakvih igraca moze da se dize i mnogo vise preflop jer su kao calling station. Eto to je moje neko misljenje, i zakljucak svega jeste da je trebao biti veci bet sizing i na riveru shove.

          Comment


          • #6
            Originally posted by kaleza2101 View Post
            Preflop calling range : TT-33,ATs-A2s,KTs-K2s,QTs-Q2s,J4s+,T5s+,96s+,86s+,75s+,65s,AJo-A2o,KJo-K4o,Q6o+,J7o+,T7o+,98o
            Calling range na flopu: TT-33,ATs-A2s,KTs-K2s,QTs-Q2s,J4s+,T5s+,96s+,86s+,75s+,65s,KJo-K4o,Q9o+,J9o+,T9o,98o (31%)
            TCrange; TT-33,ATs-A2s,KTs-K2s,QTs-Q2s,J4s+,T5s+,96s+,86s+,75s+,64s+,54s,43s,KJo-K4o,Q9o+,J9o+,T9o,98o,64o+,43o
            S obzirom na njegove statse i na call-ove na flopu i na turnu, ja imam utisak ovako povrsno gledajuci da je imao flush draw i da je promasio. Ne bih cekirao river vec bi betovao, jer sam prilicno ubeđen da je promasio sve .Drugi par na riveru ne verujem da je pokupio jer bi verovatno već na flopu 3betovao tog K. Ali taj ček na riveru (slabost-kako fish to vidi) (bar blok bet), nikako ne bih uradio.
            Zasto bi betovao na riveru ako smatras da ima promasene drawove? Poenta je da naplatimo bolju ruku ne da ga bacimo sa slabije.
            Svakako da smo way ahead villaonovog rangea i da cemo da se zguramo an riveru kakva god da je akcija.
            Pitanje koje sebi postavljamo jeste koliko ima Kx komboa protivnik, da li ce sve da ih plati i da li ih ima vise od komboa koje ce da baci. takodje nas zanima koliko cesto ce blefirati promasene drawove na nas check na ovom riveru i sa akcijom koju smo videli.
            Proitvnik i z ove 272 ruke deluje call happy ne previse agresivan ni ppe ni posle flopa . Bez daljih readova imamo lagani shove, imace vise nego dovoljno slabjih comboa koje ce nas platiti i po defaultu za ovakvog lika pretpostavljamo da nece dovljno betovati za blef dok nas ne uveri u suprotno.
            As played call je obavezan protivnik ce imati ako nista drugo dovoljno value town ruku

            Comment

            Working...
            X