Announcement

Collapse
No announcement yet.

Propaganda, sto neki kazu, TO NIJE ISTINA!!!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Propaganda, sto neki kazu, TO NIJE ISTINA!!!

    Zdravo svima, zovem se Boris. Imam 29 godina, zivim u Novom Sadu, rodom iz BiH. Poker igram nekih 4-5 godina, ozbiljnije zadnje dvije godine. U pocetku je bilo jako lose, totalno amaterski, da bi vremenom poceo malo da izucavam igru sto se odrazilo na par MTT rezultata. Naravno to nije bilo dovoljno, pa sam tako dosta i gubio, jer se nisam drzao bankroll menadzmenta poslije nekog veceg dobitka. U kucnim igrama sa drugovima sam redovno bio najbolji i cesto mislio da znam bas dosta o igri, sve do trenutka kada sam upoznao Stefana, mog sadasnjeg trenera, koji mi je otvorio oci..i tek tad sam uvidio koliko ne znam. Tako je i pocela moja ozbiljnija poker prica, i od marta prosle godine grindam... U medjuvremenu sam se zaposlio kao programer (pravim igrice za mobilne telefone i tablete) pa mi to dosta vremena oduzima i nemam dovoljno vremena da se posvetim pokeru koliko bih zelio, ali svaki slobodan trenutak koristim za grind i izucavanje igre... Dosta vremena provodim na forumima i gledajuci raznorazne materijale, trenutno pratim Alec Torellija i njegov rad..preporuka svima.
    Van pokera i programiranja, bavim se muzikom (clan sam benda, glavni vokal) i dugo godina (10+) sam trenirao i igrao kosarku. Svirke pretezno imam u Novom Sadu, mada smo sad vec poceli da sviramo i u Beogradu, bas ovaj petak sviramo u Zemunu, pa ko zeli i ko je u mogucnosti, nek' svrati u kafanicu Sibinjanin (iako je ime pravo kafansko, sviramo pop/rock, domaci/strani)...
    Veliki sam fan Arsenala...
    Toliko od mene za pocetak, u buducnosti cu vise pisati o pokeru i zanimljivostima koje mi se desavaju u ovoj cudesnoj igri koja me svaki dan iznova iznenadi...bilo pozitivno ili negativno, ali svaki dan nesto novo...
    Do kuckanja, citanja, pisanja...

  • #2
    znas li bolan onu od jagoda, krivo je more? teska je to pesma
    jel imate neke snimke na yt mozda?
    glgl

    Comment


    • #3
      CHELSEA!!!!!

      Comment


      • #4
        Originally posted by Rotten '91 View Post
        CHELSEA!!!!!
        Co'ek u kanal, pa bog...nece van i dzaba...

        Comment


        • #5
          Originally posted by bad copy View Post
          znas li bolan onu od jagoda, krivo je more? teska je to pesma
          jel imate neke snimke na yt mozda?
          glgl
          Sto se jagoda tice sviramo samo kad neko izricito trazi, ali pretezno ne...
          Snimak je malo losiji, ali imamo sad u izradi par stvari pa cu okaciti kad budu gotove...
          https://www.youtube.com/watch?v=drlRY_67Q_M

          Comment


          • #6
            svaka cast!
            ma zezam se malo za jagode, insert iz serije ono kao ljubav, https://www.youtube.com/watch?v=iRei0sjf0M8

            Comment


            • #7
              I tek sad vidim, rodom iz BiH, odakle tacno? Moj stari je iz sipova, a ljudi odatle su uglavnom otisli u ns, pretezno futog

              Comment


              • #8
                Originally posted by bad copy View Post
                svaka cast!
                ma zezam se malo za jagode, insert iz serije ono kao ljubav, https://www.youtube.com/watch?v=iRei0sjf0M8
                hahaha, extra, nisam ovo gledao...znam za seriju, ali nisam ovo upratio... odlicna scena!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by bad copy View Post
                  I tek sad vidim, rodom iz BiH, odakle tacno? Moj stari je iz sipova, a ljudi odatle su uglavnom otisli u ns, pretezno futog
                  Rodom iz Zenice, ali sam zivio na Palama do prije neku godinu...

                  Sto se tice pokera, promjenio sam sobu zadnjih 7-8 dana i sad koristim ponovo HUD, sto nije bio slucaj zadnjih nekoliko mjeseci. Pa koliko to moze da bude i lose, toliko i dobro. Jer statistike nekad znaju da te zavaraju i daju pogresnu sliku o protivniku, ali dobro, sve ima svoje prednosti i mane i uvijek sam rad da imam HUD dok igram. Ali moram priznati da mi nije smetalo da igram i bez njega, tak oda ako se ova nova pravila oko dodatnih programa i softvera implementiraju i na ostale sobe i mozda u buducnosti u potpunosti zabrani njihovo koriscenje, mislim d anecu imati nikakav problem sa prilagodjavanjem..
                  Igra sama je bila pravi roller coaster...od sjaja do ocaja... Mnogo faktora je uticalo na to, od moje lose igre i losih procjena, do fenomenalne gdje sam u potpunosti dominirao, pa nazad. Mislim da sam dosao i do zakljucka zasto mi nivo igre opada. Svaki put kad je to bilo jeste zato sto sam bio ometen sa strane, tj bio je neko pored mene u sobi, stalno nesto zapitkivao, i jednom priliko kad sam trebao da idem za bgd na svirku, pa sam odradio grind od sat vremena. Bolje da to nisam uradio, jer sam samo brzopleto igrao i upropastio nekoliko BI. Nauk za buducnost, nikad vise necu igrati kad negdje treba da idem i nemam dovoljno vremene niti za pripremu niti koncentraciju za igru. Takodje da budem sam u prostoriji za vrijeme grinda. O?"vo drugo ce biti malo teze, ali cu se truditi da se u potpunosti iskljucim za vrijeme sesije tako sto necu odgovarati ni na kakva pitanja..u nadi da necu dobiti stolicu u glavu...
                  Sto se tice dobre igre, ona se zaista desavala kada sam bio sam i na miru igrao..i u potpunosti sam imao kontrolu za stolovima, cak sta vise mislim da mi je to bila najbolja igra u posljednjih 2-3 mjeseca.
                  Jedna interesantna stvar mi se desila prilikom jedne od tih sesija. Dosao sam sa basketa navece oko 23.30h i kad god dodjem tako kasno, znam da iako sam mrtav umoran, odem pod tus, legnem da spavam, nema sanse da zaspim naredna 2-3 sata. Adrenalin ili sta je vec u pitanju, ne znam. Tako sam siplanirao da od 00.00h do 01.30h odigram jednu sesiju i onda na spavanje, pa ujutro na posao... Dok sam igrao stolovi su toliko tight bili, da nisam vjerovao da u ta doba se to moze desiti... Cak sta vise, na svako moje AA, KK ili bilo koju dobru ruku, svi su se foldali na moj bet, 3bet itd. Ni ja nisam bio nista bolji, nisam ludovao sa nekim drugim kartama, a i kad bih pratio ili 3 betovao, ili su oni foldovali ili ja. Tak oda za skoro 90 minuta igre sam bio na nuli bez ista da sam skoro izrejkovao. I kontam je li moguce da sam 90 minuta igrao i nista se nije desilo, bar da sam izrejkovao nesto...valja se ujutro ustati... xD
                  Tako odlucim da igram jos 15-ak minuta ne bi li se desila neka akcija za stolovima. Sto je naravno i bio slucaj... Ostao sam budan do 02.15, i bio dobar oko 5-6 BI. Tako da nisam uzalud ostao budan i bio je dobar potez ostati jos koji minut za stolovima. Mada i kad sam legao spavati, narednih sat vremena nisam mogao da zaspem...i naravno na posao otisao k'o vampir. xD
                  Osim akcije za stolovima, redovno pregledam ruke u kojima sam najvise grijesio, i za nekoliko kolova mi dobru samarcinu treba opaliti, ne zato sto su greske, nego zato sto sam znao da su greske u tom trenutku kada sam ih odigrao, ali opet se nisam foldovao. Mislim da mi je to trenutno najveci problem prilikom grinda, ali trudim se da ga ispravim. Do prije nekoliko mjeseci nisam ni u luddilu te situacije zamisljao da bacam niti da su pogresne, a sad ih prepoznajem i ponekad bacim, ali taj glupi bag je i dalje u mom sistemu, tako da se i njega moram rijesiti za stalno, a ne djelimicno.
                  Mislim da je priznanje sebi za gresku i samo primjecivanje iste dobar napredak, na kojem jos trebam da radim, i vjerujem da cu je u skorije vrijeme u potpunosti izbaciti iz svoje igre i onda traziti neku novu...jer samo tako se moze doci do napretka.
                  Jedna od stvari koje su mi se pored priznavanja gresaka samom sebi u igri i prepoznavanje istih jeste tilt control. Iako mi se desi da izgubim nekoliko stekova na set upove, gdje bih prije eksplodirao i totalno rastrojen bio, sad se s tim borim s lakocom, cak sta vise, uopste se ne potresam ni priblizno kao prije..i mislim da mi je to veliki napredak za ove dvije godine, jer kad se sjetim prije da izgubim sa AAvs77 pre flop all in, totalno bih popizdio i vjerovatno ostao bez misa. Sad na to gledam kao sastavni dio igre i nastavljam dalje da guram kao da se nist anije ni desilo. Jako sam ponosan na taj dio svoje igre. Ali ne i na ovaj kad negdje treba da idem ili nemam vremena, pa sjednem da igram...
                  Od sredine sedmice necu biti u mogucnosti da grindam jer idem na odmor, pa samim tim nece biti ni pokera, ali kad se vratim za 7-8 dana, zadajem sebi neki celendz pa cemo vidjeti gdje sam i sta sam.

                  Pozdrav i do sljedeceg kuckanja i citanja...(htjedoh napisati rijec-dvije, ja napisao referat... xD )

                  Comment


                  • #10
                    Nakon duze pauze, pa skoro mjesec ipo dana, zbog visih sila na nebesima, opet sam se vratio za stolove. Ovaj put u pitanju je Poker Loco soba, na kojoj vecina iz Gerov1t tima sada grinda, koliko sam upoznat, ili mozda grijesim ...
                    Trenutno sam na NL10, ali zavisno od rezultata, vidjecemo da li cu se penjati gore ili dole... Za pocetak nije krenulo lose. Danas osbosobljavam i HM za tu sobu, mada sam se igrajuci na europe bet sobi u potpunosti navikao i igrati i bez njega. Ima svojih i prednosti i mana, pokusacu da izvucem zlatnu sredinu i jednog i drugog prilikom igre....
                    Pocetni cilj mi je da u sto kracem roku pokusam da ocistim First Deposit Bonus, a za dalje cemo vidjeti... NL20 mislim da nije daleko, ali treba jos rada na igri i ispravljanju nekih gresaka koje su jos uvijek tu i zatezanja dosadasnje dobre igre... Za vrijeme pauze nisam sjedio skrstenih ruku, odlgedao sam dosta video materijala i citao dosta o strategiji, nadam se da cu to uspjeti prenjeti i na stolove. Redovan sweat sa dobrim drugom Nemanjom je takodje bio u periodu neigranja. Sad za vikend je bila i zajednicka sesija sa Stefanom i Nemanjom, na kojoj nas je Stefan pokusao opet odvuci u kanal, ali uspjeli smo da ustuknemo, vidjecemo kako ce biti na sljedecoj...
                    Ako jos neko igra ovaj limit na Loco, slobodno bacite nick, da znam ko je u pitanju...
                    Do sljedeceg kuckanja...

                    Comment

                    Working...
                    X