Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mental game with tilt problem

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mental game with tilt problem

    Zdravo svima, ja sam Milos iz Nisa, 32god. Radio sam svakakve poslove od svoje 18g., kao barmen i konobar, promolider i na kraju zavrsio u Juri i tu sam tiltovao .
    Pocetkom 2015 sam krenuo da ucim same osnove i pravila TH jer sam poker samo video na eurosportu i na filmu.
    Posle nekih mesec dana ucenja sam krenuo da igram i za kratko vreme spiskao 150e banrolla i shvatio da nije bas tako lako zaraditi na ovaj nacin. Najvise sam, verujem kao i svi, imao problema u bubble fazi igre i posvetio se mesec dana tebelama i citao knjigu Colina Moshmana 2 puta i od tada se napredak zaista primecuje sto su potvrdili i treneri a i ja se mnogo lagodnije osecam kada igram.
    Medjutim jos nisam resio problem tilta...Svakog dana krenem sa entuzijazmom ali kada se desi neki bad bit, tj. kada se vezu vise njih toliko me izbace iz koncentracije da sve upropastim i naravno utice i na samu zaradu.
    Najvise mi utice na psihu kada sam u bubble fazi i drugi sam stek i neko kada je mikro stek ne moze nikako da ispadne, da li ga ja pozovem ili 3betujem ili ciplider nije bitno, na kraju se on `nacipa` i ja ispadnem
    Smetalo mi je kada je neko iz ekipe na stolu takodje, mnogo me je dekoncentrisao Petar Petrovic Njegos (Kalezic stavio sliku) pa sam gasio da nebi ga video...
    Takodje neke situacije kada ste u ogomnoj prednosti a protivnik ima neko djubre i na kraju se kupi(u equilabu je 85% prema 15%) a bubble je faza, sroz me je izbacivalo iz ritma. Sada kada igram 50tak partija dnevno to vise i ne primecujem, lakse mi je kada igram na minimum 5 stola nego da pratim 2-3 i reagujem na svaku situaciju.
    Smesno mi je ovo sada i svestan sam tog problema, sto je napredak, i prepoznajem ga ali ga jos uvek ne mogu skroz zanemariti...Verujem da ce da bude to mnogo bolje kada budem dosao do zarade a vidim da sam blizu toga. Sami moji finansijski problemi, ne vezano za poker mislim da takodje uticu na igru i malo je deprimirajuce kada radite po 8-9 sati a u minusu ste na kraju ali takva je vrsta posla i svestan sam sada tih varijacija i da ne treba menjti igru nego primenjivati i dalje sta je ispravno sto i radim od samog pocetka.
    Nadam se da ce se uskoro i isplatiti i mogu da kazem da sam vremenom sve zainteresovaniji i nije mi tesko da radim sto sa ranijim poslovima nije bio slucaj(mozda samo sa promoterkama kada sam im bio sef i to...)
    Last edited by Milos; 28th September 2015, 09:47.
Working...
X