Announcement

Collapse
No announcement yet.

SPIN n GO GRIND CHALLENGE

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SPIN n GO GRIND CHALLENGE

    Zdravo svima, zovem se Nikola i igram poker aktivno 3 godine.

    Drug mi je rekao za ovaj forum, pa sam resio da ovde vodim svoj blog jer mogu da pisem na srpskom.

    Od samog starta sam ucio da igram Spinove tako da sada igram taj format na Winamaxu. Stigao sam do limita 10EUR i tu sam vec duze vreme. Nisam siguran koliko imam prostora za napredovanje na vise limite jer nemam dovoljno vremena kolko bih voleo da posvetim pokeru.

    Na 10-icama dosad na priblizno 20.000 partija imam 4.2 EV ROI i prilicno sam zadovoljan time. Ono sto bih zeleo da popravim jeste broj partija. Tako da cu iskoristit ovaj blog da probam da motivisem sebe i da igram sto vise. Plan mi je da postignem 2000 partija svakog meseca.

    Planiram ovde da objavljujem broj partija i rezultate.

    U oktobru do sada imam odigranih 70 partija i u minusu sam 150 buyinova.

    Uskoro se javljam sa novim brojkama.




  • #2
    Dobrodosao Dzoni i srecno, praticu sa interesovanjem.
    Dobar ti je roi na 10eur limitima, koliko uspes rb-a da skupis u onim poenimai jel ima neki leaderboard ili tako nesto da se pojacas?

    Comment


    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Hvala, srecno i tebi na challengu.
      Oko 15% od poena. Uzmem nesto preko od povremenih promocija.
      Postoji dnevna tabela, ali se bas retko plasiram u nagrade. Treba mnogo jak broj partija. Tako da otprilike imam od rakebacka jos 1% roi preko bez tih promocija.
      Ako uspem da izguram zadat brojh partija trebalo bi da dohvatim Diamond III, to onda bude oko 20% od poena.

    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Iz nekog razloga ne uspevam da postavim novu objavu na ovom blogu. Kada kliknem na belu povrsinu na dnu, ne dozvoljava mi da bilo sta kucam. Tako da cu ovde napisati pregled dana. Ako mozes, molim te mi kazi kako da pisem nov nezavistan objavu na ovom istom blogu.

      Posto nemam iskustva u pisanju blogova, pisacu po uzoru na tvoj.
      58 turnira sam odigrao danas, tj 128 ukupno u oktobru. U minusu sam 16 bajinova od pocetka meseca.


      Generalno, zadovoljan sam danasnjom igrom. Dobra stvar je da je sve vise vise rekraativaca. Letos se smanjo broj, ali se sada polako vraca. Jedina stvar koju bih danas izmenio je fokus kada su za stolovima bili drugi grinderi. Nekako zbog velikog broja losih igraca, igrao sam po sablonu,cak i kada sam imao grindere za stolom.Nisam se dovoljno prilagodjavao.

      Uspeo sam nekako da odigram i ovoliko partija i pored viska obaveza na redovnom poslu. Sutra me ocekuje isto, potrudicu se da bar 50 odigram,

  • #3
    Dobrodosao na forum Nikola glglgl!!!

    Comment


    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Hvala.

  • #4
    Hoce nekad da isflesira. Samo se odjavi klikni na forum karticu gore i onda se ponovo prijavi i moci ce.
    (nekad radi i bez odjavljivanja samo kliknes gore forum pa na svoj thread i onda pises)
    Obecali su da ce da srede i to.
    Inace sad posto mogu slike da se kace moze i neka zanimljiva ruka ili grafik ili sta god da se ubaci malo da se oplemeni blog
    Last edited by Gerov1t; 5th October 2022, 10:32.

    Comment


    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Radi tako, hvala.
      Vazi, juce nisam puno igrao zbog posla. Danas imam manje, pa se nadam da odigram neki znacajniji broj turnira.

  • #5
    Krenuo sam da igram prvu sesiju danas, ali ovo vreme bas nije najboljje za igru. Nema toliko rekreativaca a tu su grinderi koji jure plasman na tabeli plus ostali regovi sa preko 3% roia. Imam pravilo da kada je takva situacija ne grindam jer je dosta varijabilno i tesko se prave pare protiv igraca koji dobro igraju spinove.


    Evo jedne ruke koju sam odigrao protiv rega sa kojim cesto igram, Generalno ovde koristim i manji rejz, 2.2 ili 2.3. Ali ovog igraca znam, njegov range u hu kada limpuje dubine ispod 20 je ili fold i na samo rrejz od 2 ili je call i za veci rejz. Mislim da sam ovde mogao slobodno i 3 blajnda da podignem protiv njega.

    -Pao je dosta suv flop pa sam odlucio da cekiram da pustim da me blefira ili da na sledecoj karti pogodi nesto.
    Samo sam callovao flop jer nema potrebe da rejzujem tu. Ako ima damu mrtvi smo pa smo mrtvi a ako ima 6 verovatne ce da se ugura ali mislim da tu najvise ima nekih blefova pa je pokusa da me natera da bacim i zato samo zovem.

    -Nije mi se svidela naredna karta jer bi trebalo da stopira dosta njegovih belfova. Ja cekiram da on moze na riveru da pokupi nesto ili ako ce nekad mozda i da blefira. On odigrava jak sizing i mislim da tu pravim gresku sto ne idem all in. Ovo je karta na kojoj on treba da odsutane od blefiranja a ne bi ovako jako igrao da ima poker, tako da je prilicno jasno daima 6 (mozda poneakd i trap ruke jacih rucnih parova, al ito mu sad dodje isto dal je 6 ili to, jedino je bitno sto ima malo veci broj kombinacija koje on ovde posle ovog sizinga ne baca nikako) i tesko da kada je ovoliko ulozio moze da baci. Jak sajzing sa 6 je logican jer i dalje moze da me natera da platim sa nekim A rukama, i on se tako i stiti i betuje da izvuce sto vise moze. Plus rizikujem da sidje karta koja moze da ga uplasi na riveru gde moram ja da betujem odmah ili ce oncekira river, tako da sada kada razmissljam velika je greska sto nisam otisao all in posle ovog njegovog beta na turnu.

    -To se i desilo na riveru, zato ja betujem i srecom on pravi call.

    Comment


    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Hvala za odgovor, Nisam siguran da sam objasnio lepo, ali ovde sam ja van pozicije, izolovao sam njegov limp. On moze da cekira zadnji na riveru.

    • Gerov1t
      Gerov1t komentarisao
      Editing a comment
      Hmm iz nekog razloga sam mislio da si ti u poziciji.
      I dalje mislim da je call malo bolji da bi zadrzao potencijalne blefove mada ne bi trebalo puno da abci na rejz na turnu s atako malo iza.
      Preptostavljam da je EV oba line-a vrlo slican

    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Okej sve se slazem

  • #6
    Evo jos jedne ruke protiv igraca koji deluje kao grinder. Tek se pojavio, ali deluje kao da zna sta radi.

    -Pre flopa standardno samo zovem i flop cekiram.

    -Ono sto nisam siguran je da li je moj check dobar i na turnu. Kada sam igrao cinilo mi se da je super check, ali sada kada razmisljam, mislim da bi on na flopu K72 skoro sve blefirao, osim mozda nekih parova manjih od K i neke A ruke sa kojima moze da ceka do rivera i ne mora da blefira. Te parove ce verovatno i kada izadje A na turnu da nastavi da cekira. Tako da je ovde mozda bolje bilo da sam ja betovao i sam odredjivao sajzinge da mogu da mu uzmem ceo stack. Jos jednom ponavljam da nemam puno informacija o ovom igracu, kao sto nema ni on o meni. Pa tako ako pretpostavimo da je on grinder, onda ne bi trebal oda ima odlozeni blef za turn na ovakvom flopu.


    Comment


    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Da da, u pravu si. Da li bi mozda preporucio nesto za rejz za blef tu? Da ne budem previse providan ako samo grom ruke rejzujem

    • Gerov1t
      Gerov1t komentarisao
      Editing a comment
      Mogao bi da balansiaras sa rukama kao sto su 43 i 54 ali ja bih pazljivo jer mislim da ce ovde da imaju bas dosta cesce value ruke i to najvise Ax
      U principu balans treba d ati bude najmanja briga ovde

    • dzonib
      dzonib komentarisao
      Editing a comment
      Pa da. Slazem se da na ovim limitima ne treba voditi racuna o balansu cak ni protiv grindera. Okacicu uskoro par ruku sa greskama i sajzing telovima koje velika vecina grindera pravi.

  • #7
    Ovaj moj challenge ne ide ni priblizno kao sto sam zamislio i sto bih voleo. Posao i druge neke obaveze mi oduzimaju puno vremena i to bas u vreme koje je super za igru (popodne i vece). Uspeo sam svega 200ak turnira da odigram i igrao sam ih preko dana kada rekreativaca ima mnogo manje nego uvece, pa sam zbog toga morao dosta da se borim sa solidnim igracima. Rezultati su mi sada minus 17 bajinova. EV rezultati nisu losi, narocito ak ose uzme u obzir da su protivnici bili bolj generalno do onih koje inace jurim kada to mogu. Okacicu ovde i grafik tih turnira sto sam odigrao i 2 ruke protiv grindera.

    -Obe te ruke su nesto sto se mnogo cesto desava ovde gde ja igram. Grinderi overkarte na turnovima, a narocito A turnove betuju jakim sajzingom za blef, a 30-40% pota sajzingom za value. River ako ja cekiram gotovo u 100% slucajeva nastavljaju da biju osim ako ne pogode nesto na riveru kada skoro uvek cekiraju. Pa sam resio ove ruke da okacim za slucaj da neko jos igra spinove slicne limite i mozda mu bude korisno kada se nadje na stolu sa grinderima.

    Obe ruke su iz headsup, ali grinderi to rade i u 3 igraca. Jedino sto bih kod prve ruke (na slici levo) promenio je sajzing. Nema potrebe veci sajzing od 2x. Mislim da u ovim situacijama mi se sanse da oni foldaju ne povecavaju sa sajzningom. Inace tu ruku kada kolujem turn radim to sa namerom da rejzujem river skoro uvek.

    Sto se tice druge ruke, slicna je prvoj bas bas, kada kolujem turn cekiram i nadam se da ce da opali i river. Da ne dodje do zabune samo cu da ponovim da to radim kada oni igraju ove jake sajzinge na turnu, jer im je to bas cesta opcija kada blefiraju. A kada stvarno pogode taj par ili nesto jace od toga, smanjuju sajzinge jer znaju da su to karte kojih se ja plasim.


    Comment


    • #8
      Ako imas takve readove onda jhe printanje para slazem da mozess slabji sizing jer su neelasticni
      Inace i na velikoj analizi baze od preko 20 miliona ruku je jedan od zapazenijih odstupanja od optimalnog upravo blefiranje na turnu kad izadje A doduse posle cbeta ne na delayed cbet. Tako da verujem da su ti readovi dobri.
      Iskoristi to povecaj volume i samo jako idemoooo!

      Comment


      • #9
        Nije me bilo neko vreme, pokusavao sam maksimalno da izgrindam oktobar. Stvari nisu isle bas najbolje. Rezultatlski manje vise ali me brine sto na 10icama ima puno grindera vecim delom dana. Poceo sam lose da se snalazim u tim igrama i pod uticajem lose varijacije sam poceo dosta i da gresim. Pa sam resio da pojacam sate igranja a da igram 5ice. Neuporedivo su lakse i mnogo manje energije mi trose, pa uspevam da odigram i veci broj partija.

        Imao sam i srecu da mi zavrti i osvojim x100 gde je prvo mesto 400eur.
        Time sam prakticno anulirao minus sa 10ica. Zbog toga sto sam uveo i 5ice u grind necu pisati vise koliko sam bajinova nego cu novcano po limitu.

        Jos jedna stvar vezana za 10ice. Na tih nekih 550 partija EV profit je bio jedva iznad nule, oko 20eura. Za ove turnire to je stvarno nista. Mali je i broj turnira i sve ali je najveci problem konkurencija za stolom. Ranije kada sam igrao samo 5ice uspevao sam da imam oko 6% EV roi a mislim da sada ne mogu da ostvarim ROI na 10icama koji sam imao pre, tako da cu neko vreme igrati 5ice pretezno, a ako se zadesi da mogu ukljucivacu 10ice u satima kada su igre lakse (rano ujutru, kasno uvece, vikendom...)

        Evo rezultata:

        **10ice: 547 turnira, -410eur
        **5ice: 733 turnira, +865eur
        **TOTAL OKTOBAR: 1280 turnira, +455eur

        Zaboravio sam da kazem da je u toku i nkea KOH-LANTA promocija. Pise da je po nekom cuvenom realitiju ali ne znam o cemu se radi. Svakako, treba da napravim sto bolji niz na x2 turnirima da bih osvojio neke nagrade. Nadam se da tu bude i neke dodatne zarade.


        Comment


        • #10
          Na kraju lep score krajem meseca, bravo cestitke!
          Svidja mi se ideja da malo table selectujes $10 limite.
          Inace sta kosristis za ucenje neke programe, videa, neke kurseve?

          Glglgl!

          Comment


          • #11
            Hvala. Prvo da odgovorim na pitanje pa cu da okacim rezultate i grafike za kraj meseca. Programe sem PT4 ne koristim. Gledao sam dosta videa, narocito kada sam kretao da ozbiljnije igram a najvise i sada gledam kada profesionalci sa najvisih limita igraju nize limite. Obrazlazu bas lepo kako i zasto igraju protiv ljudi koji su slicni onima koje i ja srecem na stolovima. Tako da mi je to nekako najkorisnije. I imam neke beleske sa nekih kurseva koje sam dobio pa ih redovno obnavljam. Ali u principu najvise vremena van igre provodim analizirajuci obelezene ruke, tacnije pisem beleske neke koje mi pomazu kada ponovo sretnem igraca.

            **10ice: 547 turnira, -410eur
            **5ice: 1030 turnira, +875eur
            **TOTAL OKTOBAR: 1577 turnira, +465eur
            Pored ovoga odigrao sam i 30ak SNG turnira. 5eur je ulaz, igraju 15 igraca a 4 ulaze u nagrade. Prosao sam bas lepo, oko 150eur plus, ali necu to ovde redovno da pisem jer necu redovno ni da ih igram a i nisu deo ovog mog challengea.

            Sve u svemu na kraju i nije toliko los broj partija s obzirom na to kako sam tanko poceo. Imao sam i lepu varijaciju na 5icama pa sam pocupao minus sa 10ica. Deifinitivno su neuporediva ova dva limita trenutno. 5ice su prepune rekreativaca a 10ice iz nekog razloga pune grindera. Dosta njih sam proverio na sharkscopeu i idosta njih igraju 25ice a neki cak i 50ice. Protiv njih nemam sanse na duze staze. Nadam se da vreme i obaveze dozvole pa da stignem 2000 turnira u novembru. Trebalo bi da to donese lepe rezultate cak i sa 5icama samo.



            Comment


            • Gerov1t
              Gerov1t komentarisao
              Editing a comment
              Srecno sa ciljevima!!!

          • #12
            Hvala Gerov1t.
            Novembar je krenuo lepo, mada nisam puno igrao. Nadam se da ovaj vikend iskoristim kako treba.

            **10ice: 0 turnira
            **5ice: 128 turnira, +135eur

            Evo i da se malo pohvalim sa grafikom. Pala je prva hiljadarka profita na 5icama:


            Comment

            Working...
            X