Announcement

Collapse
No announcement yet.

RoadToNL500

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RoadToNL500

    Pozdrav svima,zovem se Ognjen,imam 20 godina ,rodjen sam u Boru ali "studiram" u Beogradu. Napisao bih nesto o svojim prvim koracima u svetu pokera. Krenulo je sve od Zynge i pokera na fejsu mada oduvek sam voleo da igram karte... Nakon toga krenuo sam live da igram sa nekih 15godina po lokalnim birtijama prepunih dima i lokalnih matorca gamblera. Na pocetku smo igrali uglavnom turnire ja bio nitercina i uzimao vecinu njih,nakon toga kada je gazda provalio da nema nesto kinte od takvih turnira krenuli smo cash game da igramo 10/20 mada nisam bio neki ljubitelj cash gamea... Sto se tice online pokera igrao sam ga na laznom nalogu kada budem dobar na live igri (neko mi prebaci 50ak $ na Pokerstarsu) i odmah na NL50 jer nisam imao vremena za gubljenje Naravno tako sam i prolazio i mislim da su mi regovi NL50 na starsima dosta zahvalni... Sto se tice Live turnira igrao sam u Sarajevu bio neko 11o mesto (cak me ima i na Hendmobu) bez imalo znanja o pokeru samo iz iskustva vs lokalnih kockara i nekom kupovinom dosao do 800e nagrade i to je bio vrhunac moje live karijere . Sto se tice online pokera u to sam usao u Junu ove godine i to preko BestPokerCoachinga bez ikakvog znanja o online pokeru uopste,krenuo sa NL2 pa NL5 i na kraju sto se tice BPC-a do NL10. Tada na scenu stupa moj tadasnji poznanik Kobi (Kirko) i vrbuje me da igram za Gerovit team online pa eto me sad tu. Trenutno igram NL20 na pokerloco i ne ide bas nesto najbolje,ali bice bolje jer verujem da uz predan rad i vezbu sve ce to da dodje na svoje. Sto se tice preslaska iz BPC u GTO sam iskljucivo odlucio zbog rada sa Milanom,sefa na GTO Verujem da cu uz njega vrlo brzo napredovati i doci do svog cilja a to je bitanje NL500,pa sam ovaj blog nazvao tako i nadam se da cemo svi prisustovati tom grafu. Da ne davim mnogo za prvi put toliko od mene cujemo se za par dana kada cu da bacim graf sa NL20 od nekih 20k hands. GLGLGL

  • #2
    Dobrodosao, Ognjene! Cekamo sledeci update, i naravno graph!

    Comment


    • #3
      Ajmo bre mlada nado Balkana pokazi kako se raketira!!!
      Cekamo taj grafik kao i neke zanimljive ruke, ne daj da te zene skrenu s puta dominacije (znamo pojedine kojima su dosle glave da ih ne navodimo poimence samo po aliasu... Kirko Daglaso)

      Comment


      • #4
        Pozdrav svima,opet ja. Kao po dogovoru bacam graph (na koj nisam ni malo ponosan )

        Sto se tice grapha najmanje sam ponosan na crvenu liniju koja je bas u ozbiljnom padu,u poslednje vreme sam poceo malo vise da radim comboe i podigao 3bet na nekih 10% (bio je do pre nekih 20ak dana 6% ) pa se jos uvek gubim malo u potovima i mislim da sam malo vise tight i da se plasim da 3barrelujem (u vecini slucajeva kad se odlucim za tako nesto naletim na neki nuts-msm verovatno nije tako ali se tripujem jer sam mekica )

        Neki siri plan je da malo usporim sa igrom-tipa oko 1k hands dnevno da igram i mnogo vise da radim u Equilabu i Flopzili i da to vise primenjujem u igri pa cu sada posle praznika da odem u office i Nis i da se maksimalno posvetim radu sa head coachem(mozda dodjem do pozicije 2 posle ove posete) i odjebem Kirka jer ovaj graph govori da je krajnje vreme za to .

        Zelim jos da kazem da se dosta zahvaljujem Kirku i celom timu na celu sa Milanom na pomoci oko svega i mislim da u takvoj atmosferi i podrsci stvarno nemam razloga da ne uspem do svog cilja uz naravno jos mnogo ozbiljniji rad!!!

        GL svima!
        Click image for larger version

Name:	image_40.jpg
Views:	1
Size:	66.2 KB
ID:	40

        Comment


        • #5
          Pozdrav svima,opet ja,kao po dogovoru izbacujem neku zanimljivu ruku danas,pa cu za par dana jos neku.

          Hteo sam jos da kazem da zelim da mi ovaj blog bude na neki nacin neki ventil ili mesto gde cu da kazem sve sta imam,tj da mi bude psiholog

          U poslednje vreme mnogo lose runnujem i sve ide uzasno,poceo sam da sumnjam u svoju igru i vise ne znam da li igram lepo ili vise stvarno nemam pojma u cemu je problem,cesto pomislim da je ovaj NL20 nemoguc za bitanje koliko god to smesno zvucilo Ali nema veze,idemo polako i nadam se da ce sve da dodje na svoje mesto uskoro! Evo jedna ruka,mozda ona pokaze da u sustini pojma nemam Ako neko ima vremena nek baci neki komentar na ruku,kaze svoje misljenje ili bilo sta,bio bih mu veoma zahvalan! GL svima


          Prima, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
          Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

          SB: $20 (100 bb)
          BB: $20.30 (101.5 bb)
          MP: $20.20 (101 bb)
          CO: $21.34 (106.7 bb)
          Hero (BTN): $51.62 (258.1 bb)

          Preflop: Hero is BTN with Jh Ad
          MP raises to $0.60, CO calls $0.60, Hero raises to $2.25, SB calls $2.15, 3 folds

          Flop: ($5.90) Ac 9h 4h (2 players)
          SB checks, Hero checks

          Turn: ($5.90) 8d (2 players)
          SB bets $4.40, Hero calls $4.40

          River: ($14.70) 4c (2 players)
          SB bets $13.35 and is all-in, Hero folds

          Results: $14.70 pot ($0.60 rake)
          Final Board: Ac 9h 4h 8d 4c
          SB mucked and won $14.10 ($7.45 net)
          Hero mucked Jh Ad and lost (-$6.65 net)

          Comment


          • #6
            Nek bude sa srećom, run it up!

            Comment


            • #7
              Originally posted by RoadToNL500 View Post
              Pozdrav svima,opet ja,kao po dogovoru izbacujem neku zanimljivu ruku danas,pa cu za par dana jos neku.

              Hteo sam jos da kazem da zelim da mi ovaj blog bude na neki nacin neki ventil ili mesto gde cu da kazem sve sta imam,tj da mi bude psiholog

              U poslednje vreme mnogo lose runnujem i sve ide uzasno,poceo sam da sumnjam u svoju igru i vise ne znam da li igram lepo ili vise stvarno nemam pojma u cemu je problem,cesto pomislim da je ovaj NL20 nemoguc za bitanje koliko god to smesno zvucilo Ali nema veze,idemo polako i nadam se da ce sve da dodje na svoje mesto uskoro! Evo jedna ruka,mozda ona pokaze da u sustini pojma nemam Ako neko ima vremena nek baci neki komentar na ruku,kaze svoje misljenje ili bilo sta,bio bih mu veoma zahvalan! GL svima


              Prima, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
              Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

              SB: $20 (100 bb)
              BB: $20.30 (101.5 bb)
              MP: $20.20 (101 bb)
              CO: $21.34 (106.7 bb)
              Hero (BTN): $51.62 (258.1 bb)

              Preflop: Hero is BTN with Jh Ad
              MP raises to $0.60, CO calls $0.60, Hero raises to $2.25, SB calls $2.15, 3 folds

              Flop: ($5.90) Ac 9h 4h (2 players)
              SB checks, Hero checks

              Turn: ($5.90) 8d (2 players)
              SB bets $4.40, Hero calls $4.40

              River: ($14.70) 4c (2 players)
              SB bets $13.35 and is all-in, Hero folds

              Results: $14.70 pot ($0.60 rake)
              Final Board: Ac 9h 4h 8d 4c
              SB mucked and won $14.10 ($7.45 net)
              Hero mucked Jh Ad and lost (-$6.65 net)
              Moracemo na mindsetu da radimo dosta.
              Da li i dalje posle jucerasnjeg seciranja JcTc7s3h2d borda i dalje mislis isto?

              Koliko si izblidovao na sbu mogo si Kirku da kupis Korsicu da razvozi gdjice

              Ruka std, wp

              Comment


              • RoadToNL500
                RoadToNL500 komentarisao
                Editing a comment
                Tako izgleda,doduse imao sam dosta mindsetova ovih par dana Haha,dzaba njemu i BMW,mora tu neki ozbiljniji problem prvo da resimo

            • #8
              Idemo, kratak update prethodnih dana,kao sto sam napisao u nekom od proslih postova,trenutno sam u Nisu pa bih da napravim kratak rezime

              Ovako,sto se tice pokera,malo je reci da sam ocaran i da nisam imao predstavu koliko sve moze da ide duboko (otprilike kao kada meni kaze moja devojka da je to kocka-toliko ni ja nisam imao pojma o nekim stvarima vezanim za poker).

              Prekjuce sam imao sesiju sa head coachem gde smo radili ruku COvsBB na flopu JhTc7c3h2d i posle razlaganja cele ruke u flopzili sam idalje pod utiskom iako su prosla 2 dana i pocinjem polako da gledam poker na malo drugaciji nacin. Nakon toga smo odgledali zajedno video materijal gde Dvores prica o barrelovanju na wet boardovima i upoznao se prvi put sa programima Card runners i Piosolver i odusevio se! Sve u svemu ostao sam posle sesije i gledanja materijala totalno sludjen i pokerom i celom tom pricom.

              Da ne bude da se samo zalim, moracu da se pohvalim da sam presao na NL50 pa smo jedan korak blizi cilju!!! IDEMOOOO

              Sto se tice nekih daljih planova,u sustini se nista ne menja,samo pocinjem da radim u flopzili (do sada sam se mucio sa equilabom),trebam da promenim malo CC rangeove i svaki dan cu da uradim minimum jednu ruku u flopzili i naravno da grindam.

              Koliko vidim tesko cu ja da odem iz Nisa,morace Kirko motkom da me istera GLGLGL

              Comment


              • #9
                Nije me bilo par dana,idalje sam u Nisu,sreca da sam pisao blog otkako sam stigao inace sam se totalno zabrojao koliko sam vec ovde

                Inace,ostao sam ovoliko iz razloga sto mi je mnogo znacilo provedeno vreme sa Milanom i Stefom ne samo zbog napredovanja u igri nego i mentalno.

                Sto se tice pokera,bar po recima trenera sam napredovao mnogo u odnosu na znanje pre nego sto sam dosao u Nis,a nije ni cudo kada sam video razne programe i poceo da gledam video materijal Matthew Jande i skinuo njegovu knjigu i poceo polako da citam. I sada mislim da mnogo lakse citam flopove i generalno se lepse osecam za stolovima.

                Poceo sam da miksujem PokerLoco sa 888 i posle borbe sa regovima na Locou sada malo uzivam na 888. Neki dalji planovi su naravno sto vise vezbanja u flopzili,polako da pravim analizu regova i naravno da grindam i sto pre izadjem iz minusa pa posle cemo lako

                GL svima i CE BUDEEEE

                Comment


                • #10
                  Pozdrav svima,napokon sam se vratio u BG i krenuo malo da grindam. Za sada igram na 888 miksujem snap i reg stolove,posle dugorocnog kukanja napokon je krenulo malo na bolje

                  Smanjio sam malo 3bet jer je dosta fishy na 888 i generalno plan je neki malo da ih igram dok ne izadjem iz minusa i vratim malo samopouzdanje pa cemo posle videti sta i kako.

                  Evo bacam graph da ne bude samo da se zalim kao sto kaze head coach

                  Click image for larger version

Name:	graph.png
Views:	1
Size:	59.8 KB
ID:	41

                  Comment


                  • #11
                    Kratak update,taman sam stigao skoro da povadim make up,bio na 100ak $ ali od tada ogromna rupa i vratili smo se na isto,a to je -1200$.

                    Mnogo se lose osecam i iskreno muka mi je vise od pokera. Kada necemu posvetis toliko paznje i trudis se a imas 0 rezultata je dosta sjebano. Trenutno nije mi ni do igre niti do gledanja bilo kakvog materijala a najverovatnije cu da odem u Bor na par dana pa cu posle toga na skijanje i mislim da cu da napravim pauzu sa pokerom do tad.

                    Generalno mnogo lose utice na moje raspolozenje i trenutno sam ocajno raspolozen i ne znam muka mi je vise od svega. Mislim mozda nekom to smesno zvuci dok cita ali meni je zajebano da generalno lazem moje o svemu sto se tice faksa da idem na ispite itd itd a ja sam ga u stvari zajebao da bih imao vremena i posle svega toga ne znam sta znaci rec split niti plus u pokeru... Uzasno.

                    Sad dok ovo pisem jos vise tiltujem i nerviram se. Pozdrav svima i sledeci cu update da napravim mozda 20og februara i da izbacim neku sliku sa skijanja pa da ima nesto pozitivno u ovom odvratnom crnom blogu. GL

                    Comment


                    • #12
                      Poker nije disciplina za 14o godisnje devojcice kojima treba sve sigurno, ususkano prijatno, ovo je disciplina za one sa celicnom voljom, gladju za uspehom i verom u sebe i svoj izbor. Kad sebi visoko postavis ciljeve i drzis se njih i kad imas teske trenutke i emocionalne roller coastere i znas jasno sta treba da radis i nije ti velika nijedna zrtva na tom putu, onda si samo deo posla zavrsio jer sledi jos veci izazov, jos teza situacija i sve je lakse quitovati a naci sebi racionalizaciju za to. Tvoj najveci downer tek sledi sto rekose neki poker proovi. Kad kazem downer ne mora nuzno da bude los kraj varijacije vec i sumnja u sebe i svoje izbore, gubitak motivacije, uljuljkanost itd.
                      Zapamti nije bitno koliko puta si pao nego koliko puta si ustao!

                      Comment


                      • #13
                        Nastavio sam sa igrom ovih par dana ali nista novo,samo se MU povecavao,poslao sam ruke Milancetu da pogleda pa da vidimo sta cemo i kako cemo.

                        Mislim da igram ocajno i da mnogo gresim samopouzdanje mi je na 0 i ne verujem ni u sta i to je uglavnom to... Razboleo sam se,samo mi je jos to trebalo tako da ekstra.

                        Comment


                        • #14
                          Idemo kratak update,ne znam odakle da krenem realno... Igrao nisam zadnjih 2,3 dana-prostim recima u plusu sam nekih 12BI Nije ni to lose za neki pocetak... Kako se osecam kad ne igram-uzasno. Nista ne radim po ceo dan i odvratan sam samom sebi. Place mi se po ceo dan a to je zato sto sam izgleda 14o godisnja devojcica ali mnogo sjebano. Realno sam picka ali sta da radim,kao idem na Kopaonik da procistim glavu pa ce sve posle toga da bude kul! Mislim da bilo ko cita ovaj blog misli da sam prso ali nije daleko od istine-prso sam sigurno ali bice bolje (a mozda i nece) . Smesno i tuzno u jednom bas mixed feelings

                          No,poceo sam da mrzim Kirka jer je realno pickica. Zabranio mi da mu kukam a kom cu ako ne njemu,al ajde.. Salje mi grafove gde bita NL100 sa 3betom od 6.6 (sest point 6 alooo) kao igra neku sigurnu igru bez nekih teskih spotova a kako se to igra keve ti? Ocigledno da ja igram sigurnu igru ali Ace Fukse pa sam ovoliko uzasan. Ali sta cu,ipak je on zivi frajer mada i volim ga necu da gresim dusu :/

                          Mrzim sebe kao ljut sam na zivot a ako u ovome ne uspem stvarno ne znam sta cu da radim,verovatno da cistim neke ulice i da konobarisem (mozda ni to nije lose) a nista ne radim da bih uspeo u ovome sem sto kukam,bas sam slepac. A generalno kad ne igram poker bas se cudno osecam nekako totalno bezvredno (mozda zato sto sam kao batalio faks da igram poker a ne igram ni njega) ... E mnogo sam se raskenjao ali to je zato sto imam zabranu Kirku da kukam a nemam gde drugde a on ne mora ovo da cita nek ga duva.

                          Srecno svima i nemojte da ste devojcice ko ja <3

                          Comment


                          • #15
                            Vratio se sa skijanja,sve je proslo u najboljem redu,malo se ocistili od crnih misli pa sad da se vratimo na posao dosta je bilo odmora!

                            Dosao sam u Nis na raport kod sefa i moram da podelim sa vama kako je on to mene opisao,rekao mi je da sam kao mladez koji mu je priraso srcu ali je bilo najbolje da ga je odmah isekao,sjajno . Sad salu na stranu imali smo ozbiljan razgovor i posle njega sam uvideo gde gresim i sta gresim... Sve u svemu najvise na cemu trebam da radim je mental game i evo veceras vec pocinjem da citam knjigu The mental game of poker... Ne pravim toliko gresaka u svojoj A i B igri ali kada dodje do C igre tada je uzas a u poslednjem vremenu sam konstantno u C igri.

                            Prvenstveno trebam da radim na otklanjanju tih uzroka koji dovode do te C igre i da na drugi nacin resavam to a ne jebenom depresijom. Mislim to sam znao i ranije ali ovo je bila ona definitivno najgora faza otkako igram poker. Jeste sve to deluje lako kad se napise ali u praksi je to malo teze.

                            Ali sve u svemu mislim da je ovo samo faza kroz koju mora svako proci koji se bavi ovim poslom i uz ovakvu podrsku koju imam u Milanu,gde se ne ocekuju neki rezultati od mene za neko kratko vreme niti imam neki pritisak sa njegove strane sto se tice bilo cega mislim da cu izaci jaci iz ovoga.

                            Comment

                            Working...
                            X