Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ruka iz Live Turnira

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ruka iz Live Turnira

    Nisam siguran da li ovde treba da postavljam ruke,ali me zanima misljenje o ovoj ruci (Sa live turnira je tako da format nece biti bas najbolji).
    Mislim da sam napravio 2 greske u ovoj ruci pre rivera.

    9 igraca - Blindovi 300/600
    Svi u ruci imaju oko 30k
    Hero je u BB sa QQ

    UTG + 1 Otvara za 1300
    Fold do MP2 koji calluje
    SB Raisuje do 4000

    Odlucio sam da callujem zato sto je igrac u SBu igrao veoma tight i mislio sam da cu ostati HU sa njim (Ovo je verovatno bila greska,ali tada to nisam znao).
    UTG I MP2 calluju

    FLOP 868.
    SB Betuje 7500, Hero Call, UTG+1 Call ----> Mislim da sam ovde trebao da idem all in,ako im KK,AA cooler je ali bukvalno samo lose karte mogu posle ovog flopa da izadju

    TURN A
    SB check,Hero Check, UTG+1 All-in

    SB fold, Hero?

    Postavicu kraj ruke ako nekog zanima ali me interesuje sta vi mislite da ovde treba da uradimo.

  • #2
    Moze ovde

    Pre flopa je ok sto si odlucio da samo callujes ako je taj igrac tight, iams poziciju nad njim, mozes da odigras za pot kontrol. Na flopu mi se isto svidja call jer raisom, platili bi te samo jace ruke, a sa salbijih bi ga skinuo, AK, Aqs ako ima, i jos neki eventualni 3bet blefovi. Nema puno smisla da raisujemo ako nema slabije ruke koja nas placa ili jave ruke koju cemo da uspemo da foldujemo. A na turnu je vec fold lagana odluka To je moje misljenje, voleo bih da cujem i misljenje drugih, narocito djaka. Ovo je zanimljiva situacija u specificnoj fazi turnia, mnogo nedoumica ima, koji je tacno 3bet range tog igraca, da li zelimo pre flopa all in jer u potu ima preko 20% naseg steka. Ajde neka se jso neko ukljuci

    Comment


    • golicdragan
      golicdragan komentarisao
      Editing a comment
      Opet sve zavisi i od vrednosti samog turnira, ako je skup, onda je fold pre flopa najbolja odluka posle ri rejsa SB, a ako nije skup, bolje je odigrati agresivnije i pokupiti malo zetona nego igrati pasivno i izgubiti dosta vise i nikad ne znas na cemu si sto potvrdjuje i zelja ovog igraca za savetom jer je odigrao pasivno QQ, na live turnirima nekad ne moze da se odredi 3bet range jer se igra mali broj ruku, pa je svaki bet za proveru pozeljan. A normalno i da bukvalna analiza jedne ruke zavisi i od jos mnogo aspekata igre tako da je nije lako analizirati kad nemas sve informacije

  • #3
    Originally posted by Autokomanda View Post
    Nisam siguran da li ovde treba da postavljam ruke,ali me zanima misljenje o ovoj ruci (Sa live turnira je tako da format nece biti bas najbolji).
    Mislim da sam napravio 2 greske u ovoj ruci pre rivera.

    9 igraca - Blindovi 300/600
    Svi u ruci imaju oko 30k
    Hero je u BB sa QQ

    UTG + 1 Otvara za 1300
    Fold do MP2 koji calluje
    SB Raisuje do 4000

    Odlucio sam da callujem zato sto je igrac u SBu igrao veoma tight i mislio sam da cu ostati HU sa njim (Ovo je verovatno bila greska,ali tada to nisam znao).
    UTG I MP2 calluju

    FLOP 868.
    SB Betuje 7500, Hero Call, UTG+1 Call ----> Mislim da sam ovde trebao da idem all in,ako im KK,AA cooler je ali bukvalno samo lose karte mogu posle ovog flopa da izadju

    TURN A
    SB check,Hero Check, UTG+1 All-in

    SB fold, Hero?

    Postavicu kraj ruke ako nekog zanima ali me interesuje sta vi mislite da ovde treba da uradimo.
    Na flopu se igra all in, pobedjuje te samo KK i AA sto je mala verovatnoca

    Comment


    • #4
      A mogao si i pre flopa da igras 3 bet cisto da vidis na cemu si, laksa bi ti bila odluka na flopu

      Comment


      • #5
        Izgleda da se slabo snalazim na ovom vasem forumu

        Comment


        • #6
          Ukapirah najzad. Ja bih ovde pre flopa probao sa 3 betom da vidim ima li ko jaci par i na flopu bi mi bila laka odluka, a moze i da se igra kao ti na flopu bi odigrao all in jer te pobedjuje samo AA i KK sto je mala verovatnoca da ih neko ima, jer da je pala mala karta na turnu ti bi verovatno platio i njegov bet na turnu a i riveru sto mu dodje na isto, ako su jaci gubis u oba slucaja s tim ako nemaju veci par sa all inom im ne das da vide A ili K na turnu i riveru

          Comment


          • #7
            Evo jos jedne racunice. 3bet za proveru kosta 8000 a vi ste sa pasivnom igrom dali 11500 i foldovali turn jer niste znali na cemu ste

            Comment


            • #8
              golicdragan
              I ja se slazem da sam trebao na flopu raise all in , zato sto samo lose karte mogu da izadju, ako ima KK AA, jebiga onda je cooler ali ionako ne planiram da foldujem.
              Ispod je rezultat ruke.

              Rotten '91

              Mislim da lagano mogu losije ruke da me calluju na flopu , 99++ ,neki manji par koji oce da bluff catchuje itd itd.

              Rezultat ruke:

              Nakon sto je SB checkirao (on je prvi raizovo pre flopa) , stavio sam ga na jj,kk,1010 ,ja checkirao , ocigeldno nismo imali keca. UTG+1 je otisao all in i SB je foldovao.

              Onda sam malo razmislio i nije mi bilo jasno koje keceve utg+1 ima kod sebe, racunam da ce da 4-betuje sa AK pre flopa, AJ.AQ ce callovati preflopa.
              Ali nisam mislio da ima logike da floatuje sa AK,AJ,AQ na flopu sa 1/3 stacka nakon beta i calla.

              Callovao sam i imao je 55


              Comment


              • #9
                Da si radio 3bet trebalo bi da bace obojica ili eventualno da te plati SB ali bi znao da je onda raspar ili manji par i dobio bi ga na C bet ist tako i utg da je platio sa 55 dobio bi i njega jer je verovatnoca najveca da su mali parovi ili AK,AQ, Utg uvek stavis na AK ili slabije sto je u vecini slucajeva, jer i on sebe predstavlja da ima te karte i ako izadje kec na flopu ti ces skoro uvek baciti QQ jer se pretpostavlja da utg skoro uvek ima A . Ako turnir nije skup u toj fazi turnira ja bih uvek isao all in sa QQ. Utg je posle vaseg ceka na turnu osetio vasu slabost i imao je hrabrosti da vas izblefira sto je ispravan potez.

                Comment


                • #10
                  Mislim da je najbitnije sto preciznije proseniti sta ima protivnik a da li ce te on platiti ili nece na flopu nije toliko bitno jer i ako te plati sa 99 niko ti ne garantuje da mu nece izaci treca do kraja pa nije lose ni ako se baci na flopu, a nece na 868

                  Comment

                  Working...
                  X