Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savet za početnike

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savet za početnike

    Bavim se pokerom već skoro 3 godine profesionalno i želeo bih da podelim sa vama neke od činjenica koje sam naučio u procesu (većinu na teži način).
    Ne kažem da sam u pravu, da je sve tačno ili da ja znam sve. Ovo je samo moja vizija nekih stvari koje su se utemeljile kod mene i koje su mi pomogle da opstanem do sada u ovom poslu.

    Svi znamo koliko bad beat period ume da boli i koliko utiče na igru, život i psihu čoveka uopšte. Stoga:

    1. Pročitajte knjigu "Mental game of poker".

    2. Svakodnevno radite review da bi videli da je vaša igra ispravna i da ništa niste mogli da uradite protiv toga što ste pali ruku = održava samopouzdanje.

    3. Sreća (varijacija) je deo igre odnosno u našem slučaju deo posla.
    Tako da usmerite sebe na to da kažete čoveku koji je prošao sa 72o "bravo" i nastavite dalje. Nikako vikati "j**** ti sve živo" ili sl. pošto se sve okreće i samo vaša mentalna stabilnost vodi do prave igre a samim tim do dobrih rezultata. Uostalom da li bi to rekli čoveku uživo zato što ne možete da se izborite sa sopstvenim porazom koji je uslovljen srećom??? o.O

    4. Nema besa, ljutnje i gneva. Ovo je posao, ko se još normalan nervira oko posla? Odradi svoje najbolje što možeš i idi u kafanu pij pivo ili šta god već te čini srećnim.

    5. Ne budite zavidni ili u nekim negativnim razmišljanjima kako je sajt ili svet protiv vas kada ste u periodu loše varijacije pošto je to apsolutno notorna laž i glupost.

    6. Vi ste tu da napravite DOBAR POTEZ, ne da napravite pare, ne da napumpate ego ili da ponizite nekoga.
    Tako da ne razmišljajte o novcu nego o kvalitetu, ciljajte dugoročne ciljeve a ne dnevne i fokusirajte se na to da uvek znate protiv koga igrate odnosno da dobro pogledate protivnikove statistike a ne da pucate betove ili all-inove bez ikakvog razloga. Ukoliko ne možete da stignete da pogledate smanjite broj stolova.

    7. Nema muzike, tv-a ili ostalih usputnih stvari kad se radi. Jako je teško održavati koncentraciju nekoliko sati i kada se fokusirate samo na jednu stvar a višestruko teže ako vam sa TV-a Izet viče o maksuziji ili ako slušate neke gluposti koje nemaju veze sa mozgom. To jednostavno neće nikako pomoći napretku u onome što radite tako da nemojte ići protiv sebe. Pobedi sebe da bi mogao da pobediš druge.

    8. Ako ste umorni ili niste psihički stabilni da igrate bolje preskočiti dan (radite review umesto igre) nego forsirati-pumpati sebe i igrati na silu.
    Ovo je igra sreće i znanja i ne dao bog da udje u psihu to da ti moraš da dobiješ svaki turnir svaki dan ili da si ti zaslužio da pobediš sve žive.
    Ne, nisi zaslužio ništa i ne postoji čovek u pokeru koji nije imao loš dan ili period. Poraz je sastavni deo posla i oguglaj na njega.

    9. Ugasi ego - trudi se i radi svakodnevno. Ako ti se ne igra radi review i ako sve uradiš kako treba pogledaj svoj grafik posle 3-6 meseci. Videćeš da će biti u debelom plusu. Ako nije, preispitaj sebe, radi više i pogledaj posle još 6 meseci.

    Završio bi ovo sa čuvenom rečenicom Gary Player-a: "The harder you work, the luckier you get".
    Gl svima na stolovima!

  • #2
    Dobar post :hH
    I ovo je moj omiljeni citat: "To win at poker, you have to be very good at losing." (Tommy Angelo)

    Comment


    • #3
      Hvala puno, nikad iskreno nisam pisao nista slicno ali imam dobru volju da pomognem.
      Odlican citat, razmisljam da ga stavim u neki headline

      Comment


      • #4
        Bravo, Sile, dodaj i stavku: Procitati ovo svaki put pred pocetak sesije!

        Comment


        • #5
          Shile dominator! Vidjecete kad za koju godinu napise prvu knjigu o mental igri na srpskom...

          Comment


          • #6
            Šta na srpskom? Na 6 svetskih jezika

            Comment


            • #7
              ovaj post zasluzuje da se bampuje...

              Comment

              Working...
              X